Tygodniowy newsletter PZHK

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 stycznia 2020

Praktyczne wskazówki dla rolników w przypadku konieczności uboju zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią - aktualizacja

Zapraszamy do zapoznania się ze znowelizowaną ulotką informacyjną od Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, skierowaną do rolników pt. "Praktyczne wskazówki dla rolników w przypadku konieczności uboju zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią".
W ww. ulotce wprowadzono zmiany w związku z nowelizacją przepisów z zakresu bezpieczeństwa żywności odnoszących się do uboju z konieczności, dotyczących wymogu przeprowadzenia badania przedubojowego zwierząt poddawanych ubojowi z konieczności przez urzędowego lekarza weterynarii, zamiast jak dotychczas przez lekarza weterynarii. W związku z tym, tuszy i narządom wewnętrznym zwierząt poddanych ubojowi z konieczności powinno towarzyszyć do rzeźni (oprócz oświadczenia podmiotu, którego zwierzę zostało poddane takiemu ubojowi) świadectwo urzędowe, wystawione i podpisane przez urzędowego lekarza weterynarii, zamiast dotychczasowego zaświadczenia.

HiJ - Zima 2020

W sprzedaży jest już dostępny nowy - 64 - numer "Hodowcy i Jeźdźca". Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową naszego kwartalnika.

Katalog STANÓWKA 2020

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem Stanówka. Promujemy w nim ogiery z licencją Polskiego Związku Hodowców Koni ważną na rok 2020.