Tygodniowy newsletter PZHK

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 marca 2019

Programy hodowli dostosowane do nowych przepisów UE

Polski Związek Hodowców Koni zachęca hodowców i wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z programami hodowli dla poszczególnych ras koni

Nabór klaczy ras szlachetnych do ZT

Informujemy, że kwalifikacja klaczy ras szlachetnych do stacjonarnego treningu zaprzęgowego w Zakładzie Treningowym w Klikowej odbędzie się w dniu 11 marca 2019 r. (poniedziałek). Planowane rozpoczęcie kwalifikacji o godz. 11:30. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Wiosenna kwalifikacja młodych ogierów rasy huculskiej w sezonie 2019

Polski Związek Hodowców Koni informuje, iż zgodnie z ustaleniami Komisji Księgi Stadnej, wiosenna kwalifikacja młodych ogierów rasy huculskiej do wpisu do księgi stadnej odbędzie się w dniu 11 kwietnia 2019 r. (czwartek) w Tarnowie (ośrodek Fundacji "Klikowska Ostoja Polskich Koni", ul. Klikowska 304). Ocena ogierów planowana jest na godz. 11:00.

Białko w żywieniu koni

Zbilansowana dieta naszego konia to odpowiednia ilość białka, energii, witamin oraz makro- i mikroelementów. Każdy element tego równania pozostaje istotny i ważny – zarówno podaż prawidłowo dopasowanej do potrzeb konia dawki energii oraz protein jak i dostarczenie we właściwych proporcjach składników mineralnych oraz witamin – zwłaszcza tych, których organizm nie jest w stanie sam wytworzyć.

Wspominamy Lublin i ruszamy do Krakowa!

Po raz pierwszy Cavaliada Tour zagości w Krakowie. Jesteśmy tym podekscytowani. Już cieszymy się na spotkanie z krakowską publicznością i wspólne kibicowanie jeźdźcom dosiadających polskie konie. Z nadzieją, że koniarzom z małopolski przypadną do gustu nasze pokazy, trenerzy koni pracują nad przygotowaniem ich do występów.