Tygodniowy newsletter PZHK

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 marca 2019

Test obcego powożącego

Serdecznie zapraszamy hodowców, właścicieli oraz wszystkich zainteresowanych na test obcego powożącego w Zakładzie Treningowym w Książu. Test odbędzie się w dniu 2 kwietnia 2019 r. (wtorek), rozpoczęcie planowane jest na godz. 9:00, a obcym powożącym będzie Katarzyna Kuryś.

Regulamin kwalifikacji ogierów do ZT Książ 2019

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem kwalifikacji do stacjonarnego zaprzęgowego zakładu treningowego ogierów w Książu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Regulamin kwalifikacji ogierów do ZT Książ 2019

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem kwalifikacji do stacjonarnego zaprzęgowego zakładu treningowego ogierów w Książu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Okres laktacji

Jak wspominaliśmy w lutowych wpisach z cyklu Porad żywieniowych, pisząc o wysokiej źrebności klaczy i okresie okołoporodowym, wszystkie czynności hodowlano-weterynaryjne przeprowadzane u przyszłej matki oraz troskliwa opieka nad nią i odpowiednie żywienie mają na celu prawidłowy przebieg całego długiego okresu ciąży, odbywający się bez komplikacji poród oraz przyjście na świat zdrowego, silnego źrebięcia. Wskazywaliśmy również na konieczność oszczędniejszego żywienia klaczy kilka dni przed terminem wyźrebienia i w dniu porodu oraz na jej wymagania pokarmowe tuż po porodzie, które wraz z upływem kolejnych dni istotnie wzrastają. Dzisiaj kilka słów właśnie o laktacji i potrzebach pokarmowych tego okresu. Właściwe żywienie klaczy karmiącej ma bowiem kluczowy wpływ na jej wydajność mleczną, ogólną kondycję oraz kolejne zaźrebienie, nie wspominając oczywiście o dobrostanie i formie jej źrebięcia.

Regulaminy MPMK 2019 - rajdy

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem tegorocznych Mistrzostw Polski Młodych Koni w dyscyplinie sportowych rajdów konnych.

Komunikat dotyczący "Świadectw zootechnicznych" dla koni hodowlanych

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyjaśnia w załączonym piśmie zasady wydawania "Świadectw zootechnicznych" dla koni hodowlanych wpisywanych do ksiąg oraz materiału biologicznego (nasienia).

Regulaminy MPMK 2019 - WKKW

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem tegorocznych Mistrzostw Polski Młodych Koni we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.

Regulaminy MPMK 2019 - skoki

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem tegorocznych Mistrzostw Polski Młodych Koni w dyscyplinie skoków przez przeszkody.

Regulamin MPMK 2019

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rozgrywania (postanowienia ogólne) Mistrzostw Polski Młodych Koni w sezonie 2019.