Tygodniowy newsletter PZHK

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 kwietnia 2019

Praktyka żywienia koni - podsumowanie zasad ogólnych

Właściwa dieta pokrywająca aktualne potrzeby pokarmowe, odpowiednio skomponowane i urozmaicone dawki pokarmowe, zawsze przewaga pasz objętościowych nad treściwymi, stały dostęp do świeżej wody, regularne pory karmienia i jak najwyższa jakość pasz – to jedne z ważniejszych zasad w żywieniu koni, które nie są tylko "wymysłem" żywieniowców i lekarzy weterynarii, lecz wynikają ze specyficznej budowy przewodu pokarmowego konia. Nic i nikt nie wyznacza nam przestrzegania tych wszystkich zasad i reguł w takim stopniu, jak właśnie skomplikowana natura konia.

Zasadnicza próba dzielności koni huculskich - propozycje

W imieniu Małopolskiego Związku Hodowców Koni w Krakowie zapraszamy do zapoznania się z propozycjami organizacji zasadniczej próby dzielności wierzchowej lub zaprzęgowej koni rasy huculskiej, która odbędzie się w dniu 12 kwietnia 2019 r. w Tarnowie - Klikowa, ul Klikowska 304.

KOMUNIKAT dotyczący świadectw zootechnicznych

Kategoria: Sprawy hodowlane
   
świadectwa zootechniczne powinny towarzyszyć zwierzętom hodowlanym lub ich materiałowi biologicznemu wykorzystywanemu do rozrodu, w przypadku gdy są one przedmiotem handlu lub są wprowadzane na terytorium Unii z myślą o wpisaniu tych zwierząt lub potomstwa pochodzącego z ich materiału biologicznego wykorzystywanego do rozrodu do innych ksiąg hodowlanych lub o zarejestrowaniu w innych rejestrach hodowlanych. Ze świadectw zootechnicznych hodowca powinien móc uzyskać informacje o jakości genetycznej i rodowodzie nabytego zwierzęcia.