Tygodniowy newsletter PZHK

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 lipca 2020

Warto wracać do przeszłości... Sportowo i wyścigowo sprzed lat

Powoli zbliżamy się do końca cyklu "Warto wracać do przeszłości...". Obecnie przedstawiam kilka fotografii na których widnieją osoby, znane i rozpoznawalne, które działały lub wciąż działające "na różnych końskich polach".

Regulamin stacjonarnej próby wierzchowej

Zapraszamy do zapoznania się z zaktualizowanym regulaminem stacjonarnej próby wierzchowej ogierów ras szlachetnych. Przedstawiony regulamin został zgłoszony do akceptacji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi i będzie obowiązywał podczas najbliższej próby dzielności w ZT Łąck w dniach 5-6 listopada br.

Warto wracać do przeszłości... Historia Via Vitae raz jeszcze

Rozmowa czy korespondencja elektroniczna z Jarosławem Wierzchowskim to dla mnie przyjemność. Nie tylko jest osobą kulturalną, pogodną, ale także merytoryczną i konkretną. Kilka razy rozmawialiśmy na temat cyklu Pocztówki z przeszłości zamieszczonego na stronie www.pzhk.pl

Warto wracać do przeszłości... pierwsze zidentyfikowane zdjęcia

Jedną z osób, która trafnie odgadła nazwy trzech koni z fotografii zamieszczonych na stronie PZHK w cyklu "Pocztówki z przeszłości" - "Warto wracać do przeszłości... CHIO Olsztyn" jest pani Iwona, która, jak sama pisze, od najmłodszych lat jest zakochana w koniach.

Próba dzielności koni huculskich - 29.08.2020, Rudawka Rymanowska

W imieniu Okręgowego Związku Hodowców Koni w Rzeszowie zapraszamy do zapoznania się z propozycjami wierzchowej próby dzielności koni rasy huculskiej, która odbędzie się 29 sierpnia w Rudawce Rymanowskiej. Więcej informacji na stronie OZHK Rzeszów.

Dobre praktyki w hodowli koni z rekomendacjami PZHK

Polski Związek Hodowców Koni w tro­sce o do­bro­stan ko­ni opracował Kodeks do­bry­ch prak­tyk w hodow­li ko­ni. Zespół w składzie: dr hab. Aleksandra Górecka-Bruzda (Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN), dr hab. Dorota Lewczuk (Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN), dr lek. wet. Marek Tischner (Uniwersytet Rolniczy w Krakowie) wsparty przez konsultantów: prof. dr hab. Zbigniewa Jaworskiego (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie) i dr Jacka Łojka (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie) przygotował dokument, którego celem jest podnoszenie poziomu świadomości hodowców i użytkowników koni poprzez ich edukację z zakresu hodowli, chowu i użytkowania koni.

XXIII Narodowy Młodzieżowy Czempionat Koni Rasy Małopolskiej - wyniki

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XXIII Narodowego Młodzieżowego Czempionatu Koni Rasy Małopolskiej w Białce, który odbył się w miniony weekend - 18-19 lipca 2020 r.