Tygodniowy newsletter PZHK

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 września 2020

Polowe próby koników polskich

Komisja Księgi Stadnej Koni rasy konik polski informuje, że w roku bieżącym zorganizowano w kraju łącznie 5 polowych prób dzielności dla koni rasy konik polski (1xKPZHK w Bydgoszczy, 1xPomZHK w Malborku, 1xZZHK w Szczecinie, 1xWlkpZHK w Gnieźnie, 1xW-MZHK w Olsztynie).
W miesiącu wrześniu i październiku zaplanowano jeszcze zorganizowanie i przeprowadzenie następujących prób dzielności:

Próba dzielności koni huculskich - 24.10.2020, Chorzów

W imieniu Okręgowego Związku Hodowców Koni w Rzeszowie zapraszamy do zapoznania się z propozycjami Zasadniczej Wierzchowej Próby dzielności koni rasy huculskiej, która odbędzie się 24 października w Chorzowie k/Pruchnika. Więcej informacji na stronie OZHK Rzeszów.

10-lecie Hodowli Rezerwatowej Konika Polskiego w Nadleśnictwie Kliniska

W imieniu Nadleśnictwa Kliniska, Leśny Kompleks Promocyjny "Puszcze Szczecińskie" serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium on-line pod tytułem "10-lecie Hodowli Rezerwatowej Konika Polskiego w Nadleśnictwie Kliniska".

Protest w związku ze zmianą ustawy o ochronie zwierząt

Szanowni Państwo, w związku z uchwaloną przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 18 września br. ustawą o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw, Polski Związek Hodowców Koni wyraził stanowczy sprzeciw proponowanym w ustawie zmianom, które w sposób szczególny zagrożą hodowli koni.

Komunikat dla właścicieli ogierów zgłoszonych do polowej próby zaprzęgowej

Właścicieli ogierów rasy śląskiej oraz pozostałych ras szlachetnych zgłoszonych do próby dzielności po polowym treningu zaprzęgowym, zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zbliżającej się imprezy: