Staropolski Związek Hodowców koni w Kielcach

Strona główna


Najnowsze aktualności

Tygodniowy newsletter PZHK

Regulamin MPMK 2020 - ujeżdżenie

Mimo, że wciąż nie ma oficjalnej zgody na rozgrywanie zawodów to wszelkie znaki wskazują, że już od czerwca zawody zaczną się rozgrywać na nowo. Regulamin Mistrzostw Polski Młodych Koni w ujeżdżeniu nie uległ drastycznym zmianom i została podtrzymana 1 obowiązująca kwalifikacja dla młodych prospektów ujeżdżeniowych.Mamy nadzieję, że już niebawem zostanie przywrócona możliwość rozgrywania zawodów i tegoroczne MPMK w trzech dyscyplinach, …

Czempionaty przenosimy na Facebooka!

Nie dajemy się wirusowi! Pandemia zmusiła nas do odwołania wielu wydarzeń hodowlanych. Z kalendarza imprez zniknęły lub ich daty zostały przesunięte młodzieżowe czempionaty koni:

Czempionaty 2020 w Kętrzynie odwołane

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju informujemy, że Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat koni rasy polski koń zimnokrwisty i arden polski oraz Ogólnopolski Czempionat Ogierów Starszych planowane w dniach 18-19 lipca 2020 roku w Stadzie Ogierów w Kętrzynie zostają odwołane.

Kwalifikacja i polowy trening zaprzęgowy ogierów 2020

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami kwalifikacji do polowej zaprzęgowej próby dzielności ogierów rasy śląskiej oraz innych ras szlachetnych w 2020 roku.

 

Czytaj więcej o: Tygodniowy newsletter PZHK

CZEMPIONATY - KOMUNIKAT

Staropolski Związek Hodowców Koni w Kielcach informuje, że tegoroczne
Świętokrzyskie Czempionaty Koni:

  • Zimnokrwistych - 31 Maj 2020 r. Ożarów
  • Małopolskich - 11-12 Lipiec 2020 r. Opatowiec

zostały odwołane !!

Czytaj więcej o: CZEMPIONATY - KOMUNIKAT

UWAGA- ZGŁASZANIE SPRZEDAŻY KONI

W związku z kontrolą UE- 2019-6670 informujemy, że Staropolski Związek Hodowców Koni ma obowiązek zgłaszać do właściwego Powiatowego Inspektoratu Weterynarii (PIW) wszystkie nieprawidłowości takie jak:

- brak zwrotu paszportu konia,

- brak zgłoszenia przez właściciela sprzedaży konia

- brak zgłoszenia przez właściciela wywozu konia poza granice.

Jednocześnie przypominamy że za niedopełnienie przez właściciela koniowatego formalności w ciągu 7 dni grozi kara grzywny nakładana przez PIW jeśli dojdzie do kontroli w gospodarstwie.

Wypełnione Zgłoszenia/Wyrejestrowania można składać do SZHK osobiście, za pośrednictwem poczty polskiej lub przesłać skan e-mailem ozhk-kielce@wp.pl

Czytaj więcej o: UWAGA- ZGŁASZANIE SPRZEDAŻY KONI

Tygodniowy newsletter PZHK

Ścieżki huculskie w 2020 roku

Komisja Księgi Stadnej koni rasy huculskiej informuje hodowców i właścicieli koni tej rasy, że w związku z pandemią koronawirusa odwołane zostały w Polsce zawody koni rasy huculskiej w miesiącach kwietniu, maju i czerwcu br., w tym zaplanowane próby dzielności dla koni młodych, czempionat młodzieżowy oraz konkursy kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej.

Próba dzielności w ZT Bielice

Informujemy, iż próba dzielności klaczy ras szlachetnych, kończąca 60-dniowy stacjonarny trening wierzchowy w Zakładzie Treningowym Bielice, odbędzie się zgodnie z planem w dniu 19 maja 2020 r. o godz. 11:00. W związku z obecnymi ograniczeniami wynikającymi z zagrożenia koronawirusem (CoVid-19) i koniecznością zachowania szczególnych środków ostrożności próba będzie miała charakter zamknięty.Prosimy o zastosowanie się do powyższych zaleceń i z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

Dostęp do Breeding News for Sport Horses dla członków PZHK

Jeśli jesteś członkiem organizacji zrzeszonej w Polskim Związku Hodowców Koni i masz wykupioną prenumeratę kwartalnika "Hodowca i Jeździec", zgłoś się do nas. Przyznamy Ci dostęp do internetowego miesięcznika Breeding News for Sport Horses!

Nowy sposób oceny koni skokowych podczas MPMK

Mimo, że sytuacja w kraju nie jest całkowicie bezpieczna to chcielibyśmy przedstawić nowy regulamin skokowych Mistrzostw Polski Młodych Koni obowiązujący w tym sezonie, który miejmy nadzieję zostanie uruchomiony w czerwcu. Największą zmianą tego regulaminu jest nowy sposób oceny koni 4- i 5-letnich w konkursach na styl rozgrywanych podczas MPMK (system kwalifikacji nie ulegnie zmianie).

 

Czytaj więcej o: Tygodniowy newsletter PZHK

Tygodniowy newsletter PZHK

Test obcego jeźdźca w ZT Bielice

Informujemy, iż test obcego jeźdźca klaczy ras szlachetnych, które przebywają w Zakładzie Treningowym Bielice odbędzie się 14 maja 2020 r. o godzinie 11:00 i będzie miał charakter zamknięty. Ocena klaczy przez obcego jeźdźca w innym terminie niż próba dzielności ma na celu ograniczenie liczby osób. W związku z ograniczeniami wynikającymi z pandemii COVID-19 jesteśmy zmuszeni do zachowania wszelkich środków ostrożności

Zmiana daty MŚMK w ujeżdżeniu 2020

Z powodu pandemii Covid-19 sierpniowe najważniejsze zawody dla młodych koni w ujeżdżeniu czyli Mistrzostwa Świata Młodych Koni w ujeżdżeniu zostały przeniesione i odbędą się w dniach 9-13.XII. w Verden (Niemcy).
 

Próba dzielności w ZT Klikowa

Informujemy, iż próba dzielności klaczy ras szlachetnych, kończąca 60-dniowy stacjonarny trening zaprzęgowy w Zakładzie Treningowym Klikowa, odbędzie się zgodnie z planem w dniach 8-9 maja 2020 r.
W związku z obecnymi ograniczeniami wynikającymi z zagrożenia koronawirusem (CoVid-19) i koniecznością zachowania szczególnych środków ostrożności, a także decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie, próba będzie miała charakter zamknięty. W związku z powyższym PZHK na prośbę właścicieli klaczy udostępni materiał filmowy z próby dzielności.

 

Czytaj więcej o: Tygodniowy newsletter PZHK