Tygodniowy newsletter PZHK

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 czerwca 2019

Już w ten weekend: Ogólnopolski Czempionat Sokólski!

Wszystkich miłośników koni zimnokrwistych a szczególnie typu sokólskiego serdecznie zapraszamy już w ten weekend do Szepietowa na Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Sokólskich - Wystawę Specjalistyczną. W sobotę 1 czerwca odbędzie się kwalifikacja młodych klaczy do programu ochrony zasobów genetycznych, natomiast 2 czerwca w niedzielę od godz. 9:00 rozpocznie się rywalizacja koni rocznych i dwuletnich w ocenie płytowej. Rywalizacja szykuje się zacięta, gdyż zgłoszono rekordowo dużą liczbę koni. Z pewnością będzie na co popatrzeć.

Żywienie koni zimnokrwistych wykorzystywanych w hodowli

Silniejsze i masywniejsze od gorącokrwistych konie zimnokrwiste to także odmienny temperament i pokrój. Zazwyczaj mniej ruchliwe, potężniejsze, a jednocześnie bardzo często spokojniejsze, wykorzystywane są w pracach polowych i leśnych, choć w obecnych czasach i przy dzisiejszym wysokim stopniu zmechanizowania rolnictwa spotyka się je tam o wiele rzadziej. Coraz częściej natomiast są użytkowane w szeroko pojętej rekreacji konnej z uwagi na swój łagodny charakter, wytrzymałość i mniejszą urazowość okolic kręgosłupa i kończyn niż ma to miejsce w przypadku koni szlachetnych. Są więc niezastąpione do nauki jazdy konnej na lonży, ciągną wozy, bryczki, a zimą sanie.

Próba dzielności klaczy

Informujemy, że próba dzielności klaczy, kończąca 60-dniowy stacjonarny trening wierzchowy w Zakładzie Treningowym w Doruchowie odbędzie się w dniu 7 czerwca 2019 r. (piątek) o godz. 11:00. Podczas próby dzielności oceniona zostanie także jezdność klaczy przez jeźdźca testowego, którym w ZT Doruchów będzie Antoni Tomaszewski. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 

Wyniki kwalifikacji ogierów do polowego treningu wierzchowego i zaprzęgowego

Zapraszamy do zapoznania się z listami wstępnie zakwalifikowanych ogierów do polowego treningu wierzchowego oraz stacjonarnego zakładu zaprzęgowego.