Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Tygodniowy newsletter PZHK

MPMK koni 6-letnich w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi odwołane

Polski Związek Hodowców Koni wraz z organizatorem informują, że z powodu braku wystarczającej ilości zgłoszeń Mistrzostwa Polski Młodych Koni w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi w kategorii koni 6 letnich zostają odwołane. Według planu rozgrywane będą Mistrzostwa Polski Młodych Koni w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi dla koni 4 letnich i 5 letnich, na które serdecznie zapraszamy.

Wojciech Fabiński nie żyje

Polski świat hodowli koni sportowych i jeździectwa stracił pasjonata, fachowca i filantropa. Odszedł od nas Pan Wojciech Fabiński – twórca jednej z największych prywatnych, polskich stadnin koni sportowych – Nad Wigrami. Stworzył nowoczesną stadninę z kilkudziesięcioma klaczami stadnymi reprezentującymi nowoczesne, światowe linie, inseminowanymi nasieniem najlepszych reproduktorów skokowych.

Nabór na STUDIA PODYPLOMOWE

Na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prowadzone są dwa kierunki dwusemestralnych studiów podyplomowych związanych z hodowlą i użytkowaniem koni. Celem studiów podyplomowych „Hodowla Koni i Jeździectwo” jest podnoszenie kwalifikacji właścicieli koni uznających utrzymanie i użytkowanie koni z zachowaniem ich dobrostanu, oraz szkolenie w zakresie sędziowania konkursów w poszczególnych konkurencjach jeździeckich. Celem studiów „Naukowe podstawy treningu koni” jest podnoszenie kwalifikacji jeźdźców i instruktorów oraz właścicieli ośrodków hippicznych, dla doskonalenia treningu koni uwzgledniającego konieczność porozumienia międzygatunkowego.

Do prowadzenia wykładów i ćwiczeń zapraszani są pracownicy naukowi Uniwersytetów oraz licencjonowani sędziowie i trenerzy Polskiego Związku Jeździeckiego  oraz specjaliści Polskiego Związku Hodowców Koni. Niektóre zajęcia odbywają się podczas konferencji z udziałem wykładowców zagranicznych. Zajęcia prowadzone są na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz w wybranych ośrodkach hodowlanych i jeździeckich, w Polsce i Niemczech. Zaliczenie studiów odbywa się na podstawie udziału słuchaczy w zajęciach i napisaniu pracy dyplomowej. Studia kończą się egzaminem komisyjnym, którego zdanie uprawnia do otrzymania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych oraz uzyskania uprawnień rolniczych.

Nabór na kolejną edycję obu kierunków studiów (luty  2020 – luty 2021). Rekrutacja  trwa do 20.11.2019. Koszt kolejnej edycji studiów – 6000 zł za każdy z kierunków, płacone w dwóch ratach. Bieżące informacje znajdują się na stronie internetowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Bezpośredni kontakt: kierownik studiów dr. hab. inż. Ewa Jodkowska, prof. ndzw., e-mail: ewa.jodkowska@upwr.edu.pl, tel.: 601 696 727 lub sekretarz studiów dr inż. Izabela Bek – Kaczkowska e-mail: kaczkowska@manes.pl,   tel.517 221 660.

 

DLA OSÓB ZAINTERESOWANYCH DODATKOWA INFORMACJA ODNOŚNIE FINANSOWANIA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:

 

Finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy w postaci kursów lub studiów podyplomowych reguluje ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ  z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Pracodawca zainteresowany uzyskaniem środków na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy składa wniosek, o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego w powiatowym urzędzie pracy, właściwym ze względu na siedzibę pracodawcy albo miejsce prowadzenia działalności.

Dofinansowanie przysługuje pracownikom oraz pracodawcom, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje związane bezpośrednio z wykonywanym zawodem lub branżą (tzw. wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego). 

 

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA

  • Dla mikroprzedsiębiorstw (do 10 zatrudnionych pracowników) - 100% dofinansowania.
  • Pozostałe firmy - 80% dofinansowania.
  • Kwota przyznana na szkolenia dla jednego pracownika nie może przekroczyć w danym roku 300% przeciętnego wynagrodzenia.

Szczegółowe informację można uzyskać w każdym powiatowym urzędzie pracy na terenie województwa właściwego ze względu na miejsce prowadzenia działalności.

Tygodniowy newsletter PZHK

Mistrzostwa Polski Młodych Koni 2019 wystartowały!

Prawie 200 koni zgłoszonych koni: 115 hodowli polskiej, 73 hodowli zagranicznej.

MPMK Strzegom 2019 - transmisja on-line

Już od jutra Mistrzostwa Polski Młodych Koni w trzech dyscyplinach jeździeckich. Osoby, które nie mogą osobiście uczestniczyć z nami w tej największej hodowlanej imprezie, wraz z miesięcznikiem Świat Koni, zapraszamy do oglądania transmisji on-line z tego wydarzenia już od pierwszego dnia zawodów!

Baza koni PZHK - "Serwis rodowodowy"

Szanowni Państwo, na początku ubiegłego tygodnia uruchomiliśmy nową internetową wersję bazy koni prowadzonej przez PZHK. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma podstawowymi informacjami odnośnie jej funkcjonalności.

Kwalifikacje do MPMK 2019

Prezentujemy Państwu ostatnią publikowaną wersję zestawienia z kwalifikacji koni do tegorocznych Mistrzostw Polski Młodych Koni w dyscyplinach: ujeżdżenie, skoki przez przeszkody oraz wszechstronny konkurs konia wierzchowego, które startują już za dwa dni w Strzegomiu!

 

Tygodniowy newsletter PZHK

Wywiad z Janem Ludwiczakiem

Rozmowa z panem Janem Ludwiczakiem, Prezesem Zakładu Mięsnego Agro-Handel Sp. z o.o. w Mościszkach i właścicielem ośrodka jeździeckiego Agro-Handel Śrem specjalizującego się w skokach przez przeszkody, który organizuje profesjonalne zawody skokowe oraz od 11 lat, Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni w skokach, ale także jest hodowcą oraz właścicielem ogierów. Pan Jan Ludwiczak jest fundatorem nagrody – nasienia ogierów ze swojej stajni, dla najlepszych klaczy startujących w MPMK w kategoriach koni 4-, 5-, 6- i 7-letnich. Jednym z jego najlepszych ogierów jest westfalski Vulkan L ur. 2006 (Vulkano – Philomena / Pilot), który krył kilka sezonów w SK Nowielice, a teraz najstarsze potomstwo widać już na naszych parkurach.

Konferencja dot. kampanii "Produkt polski"

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z konferencji prasowej jaka odbyła się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a która dotyczyła uruchamianej kampanii "Produkt polski"

MPMK 2019 zaświadczenie powiatowego lekarza weterynarii

Uprzejmie informujemy, że w związku z sytuacją zooepidemiologiczną w Polsce, świadectwo powiatowego lekarza weterynarii zostanie zastąpione przez badanie weterynaryjne wszystkich koni startujących w Mistrzostwach Polski Młodych Koni 2019 przed wjazdem na teren stajni. Jednocześnie informujemy, że stajnie będą otwarte od środy, 18.09.2019 (od godz. 8:00). Lekarz zawodów będzie pełnił dyżur w godz. 8:00-22:00. Nie ma możliwości przyjazdu poza powyższymi godzinami.

PPMK w ujeżdżeniu 2019 - propozycje

Przedstawiamy propozycje Pucharu Polski Młodych Koni /7-9 lat/ w ujeżdżeniu, który odbędzie się równolegle z MPMK w Strzegomiu w dniach 19-22 września br.

Kwalifikacje WKKW do MPMK 2019

Przedstawiamy zestawienie z kwalifikacji koni do tegorocznych Mistrzostw Polski Młodych Koni we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, które mają się odbyć w Strzegomiu 19-22.09

Jesienna kwalifikacja ogierów ardeńskich 2019 - lista zgłoszonych koni

Zapraszamy do zapoznania się z listą ogierów ardeńskich zgłoszonych na jesienną kwalifikację w Józefinie 3.10.2019 oraz w Kętrzynie 4.10.2019 r. Właścicielom przypominamy o wpłacie wpisowego w wysokości 150 zł na konto PZHK: 68 1240 6175 1111 0000 4571 0410 do 30 września 2019 r.

Boudewijn Schepers będzie oceniał konie podczas MPMK Strzegom 2019

Boudewijn Schepers, aktualny przewodniczący Komisji Księgi Stadnej BWP, doświadczony sędzia młodych koni, wieloletni selekcjoner klaczy i ogierów tej rasy, będzie w tym roku sędziował konkursy dla młodych koni w skokach przez przeszkody podczas Mistrzostw Polski Młodych Koni, które odbędą się w Strzegomiu w dniach 19-22 września 2019.

Kwalifikacje ujeżdżeniowe i skokowe do MPMK 2019

Przedstawiamy zaktualizowane zestawienia z kwalifikacji koni do tegorocznych ujeżdżeniowych i skokowych Mistrzostw Polski Młodych Koni, które mają się odbyć w Strzegomiu 19-22.09.

Tarpaniada 2019 - wyniki

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami XX Krajowego Czempionatu Koni Rasy Konik Polski - TARPANIADA 2019, który odbył się w dniach 24-25 sierpnia 2019 roku w Sierakowie

Zasadnicza Wierzchowa Próba Dzielności koni rasy huculskiej - Antoniów, 19.10.2019

W imieniu Okręgowego Związku Hodowców Koni w Łodzi - biuro w Bogusławicach serdecznie zapraszamy do udziału w Zasadniczej Wierzchowej Próbie Dzielności koni rasy huculskiej, która odbędzie się w miejscowości Antoniów gm. Kodrąb (woj. łódzkie) w dniu 19.10.2019 r. w gospodarstwie Państwa Andrzeja i Danuty Rutów.

X Krajowy Czempionat Koni Rasy Wielkopolskiej

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i programem X Krajowego Czempionatu Koni Rasy Wielkopolskiej, który odbędzie się w dniach 27-28 września na terenie Pałacu Baborówko

Kwalifikacje do MPMK 2019

Przypominamy, że do dnia 13 września można zgłaszać konie do Mistrzostw Polski Młodych Koni w Strzegomiu.
 

 

II Ogólnopolska Wystawa Klaczy Ras Zimnokrwistych

Zgłoszenia przyjmujemy do 23.09.2019r., wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie  http://www.wzhk-warszawa.pl/index.php/601-regulamin-ogolnopolskiej-wystawy-klaczy-ras-zimnokrwistych-12-pazdziernik-2019r-jozefin