Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

UCHWAŁA Nr 7/2019 PZHK

UCHWAŁA Nr 7/2019
Prezydium Zarządu
Polskiego Związku Hodowców Koni
z dnia 8 marca 2019 r.
w sprawie: ustalenia wysokości opłat za wykonywanie przez Polski Związek Hodowców Koni
(PZHK) lub upoważnione Związki (OZHK) czynności związanych z realizacją programów hodowlanych, identyfikacją koniowatych oraz realizacją programów ochrony zasobów genetycznych

Pobierz

Tygodniowy newsletter PZHK

Kwalifikacja i trening ogierów ras szlachetnych 2019

Zapraszamy do zapoznania się z warunkami kwalifikacji do polowej wierzchowej oraz stacjonarnej zaprzęgowej próby dzielności ogierów ras szlachetnych w tym sezonie. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Zgłoszenia do Pride of Poland

W imieniu organizatorów informujemy o możliwości zgłoszenia koni do tegorocznych aukcji Pride of Poland oraz Summer Arabian Horse Sale w Janowie Podlaskim.
Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 31.03.2019 roku, a szczegóły zostaną przesłane bezpośrednio zainteresowanym hodowcom.

Komunikat OZHK Rzeszów dot. próby ogierów zimnokrwistych

W imieniu Okręgowego Związku Hodowców Koni w Rzeszowie informujemy, że planowana w dniu 13 kwietnia br. (sobota) Zasadnicza Próba Dzielności ogierów zimnokrwistych została odwołana ze względu na niewielką liczbę hodowców deklarujących zgłoszenie ogierów do próby. Planowany wstępnie termin kolejnej takiej próby to jesień 2019 roku.

Aby odczarować Wstępy... i Skaryszew

Kolejny Jarmark Skaryszewski za nami. Jak co roku ludzi tłum, stragany, śpiewy i konie... I te do handlu i te na pokaz

Żywienie konia w postępowaniu klinicznym

Tym razem zaczniemy od definicji. W ogólnym pojęciu pasza kliniczna to pasza przeznaczona dla koni z problemami zdrowotnymi. Najczęściej wymieniane są tu dolegliwości ze strony układu pokarmowego (nadżerki i wrzody, skłonność do występowania kolek, częste biegunki), alergie o różnym podłożu czy też schorzenia związane z nieprawidłowymi przemianami metabolicznymi. W przypadku poważnych, zdiagnozowanych chorób, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i normalnego funkcjonowania konia, pasza kliniczna powinna zastąpić standardową paszę treściwą jaką jest zazwyczaj owies lub wysoko-zbożowe mieszanki pełno-porcjowe.

Przetarg na współorganizację MPMK w powożeniu w 2019 roku

W związku z unieważnieniem postępowania z dnia 06.02.2019 r. w sprawie wyłonienia współorganizatora MPMK, Polski Związek Hodowców Koni ponownie zaprasza do składania ofert na współorganizację Mistrzostw Polski Młodych Koni w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi w 2019 r. Prosimy o zapoznanie się z zasadami przetargu. Załączniki do oferty można uzyskać w biurze PZHK w Warszawie, kontakt: Natalia Barska, e-mail: hodowla@pzhk.pl, tel. 22 …

 

Newsletter Teraz Polskie Konie

Biuro nieczynne

Informujemy, że biuro OZHK Kielce w dniu (12.03.2019-wtorek) jutrzejszym będzie nieczynne z powodu zebrania TKHK.

Tygodniowy newsletter PZHK

Kwalifikacje do ujeżdżeniowych i skokowych MPMK 2019

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Polski Młodych Koni w ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody.

Wstępy 2019

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na tegoroczne Wstępy do Skaryszewa już w najbliższy poniedziałek. Oprócz wielu tradycyjnych atrakcji już po raz szósty Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Warszawie Oddział w Radomiu organizuje Ogólnopolski Pokaz Koni Hodowlanych.

Energia w żywieniu koni

Energia jest niezbędna do każdej aktywności – także bezczynnego stania konia w boksie. Konie, podobnie jak każdy organizm żywy, do życia i wszelkich procesów życiowych wymagają energii – zarówno do utrzymania ciała w spoczynku jak i do wszystkich dodatkowych czynności, takich jak konsumpcja, wzrost, rozwój, rozmnażanie się, ciąża, laktacja czy jakakolwiek praca fizyczna. Dlatego planowanie dobrze zbilansowanego żywienia koni rozpoczyna się od konieczności zaspokojenia jego potrzeb energetycznych.

Rejestr ogierów 2019

PZHK przedstawia rejestry ogierów kryjących w sezonie 2019.