Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

PZHK

X ŚWIĘTOKRZYSKI MŁODZIEŻOWY CZEMPIONAT KONI RAS ZIMNOKRWISTYCH

OKRĘGOWY  ZWIĄZEK  HODOWCÓW  KONI  W KIELCACH

UPRZEJMIE ZAPRASZA ZAINTERESOWANYCH HODOWCÓW DO ZGŁASZANIA KONI

 NA X  ŚWIĘTOKRZYSKI MŁODZIEŻOWY  CZEMPIONAT KONI RAS ZIMNOKRWISTYCH,

 KTÓRYODBĘDZIE SIĘ

2 czerwca 2019 r. w  OŻAROWIE.

 

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 20.05.2019  na adres email: ozhk-kielce@wp.pl.

 lub telefonicznie pod nr 782 030 855 podając nazwę i nr paszportu konia.

Kondolencje

Tygodniowy newsletter PZHK

BERNARD CZEŚNIK nie żyje

W dniu wczorajszym odszedł na wieczny spoczynek Bernard Cześnik - długoletni pracownik Polskiego Związku Hodowców Koni i Polskiego Związku Jeździeckiego. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia. Zarząd i Pracownicy Polskiego Związku Hodowców Koni

Czempionat Kuców 2019

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem VI Ogólnopolskiego Czempionatu Hodowlanego Kuców, który odbędzie się 12 maja w Bychawie woj. lubelskie.

Płody rolne w żywieniu koni – część I

Do napisania kolejnego newslettera skłoniły nas liczne zapytania ze strony niektórych uczestników zakończonego właśnie cyklu szkoleń z obszaru żywienia koni hodowlanych, przeprowadzanych przez nas w Powiatowych Kołach działających przy Okręgowych Związkach Hodowców Koni.

Mistrzostwa Polski Koni Rasy Huculskiej

Wszystkich hodowców, właścicieli oraz miłośników koni huculskich zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym terminarzem imprez oraz regulaminem Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej. Impreza odbędzie się na terenie SKH Gładyszów w dniach 13-15 września 2019 r.

Informacja dla hodowców z terenu województwa łódzkiego

Szanowni Państwo, informujemy, że wraz z dn. 01.04.2019 Okręgowy Związek Hodowców Koni w Łodzi otrzymał uprawnienia do wykonywania usług zootechnicznych na terenie woj. łódzkiego.

Nabór klaczy ras szlachetnych do ZT

nformujemy, że kwalifikacja klaczy ras szlachetnych do stacjonarnego treningu wierzchowego w Zakładzie Treningowym w Doruchowie odbędzie się w dniu 8 kwietnia 2019 r. (poniedziałek). Planowane rozpoczęcie kwalifikacji o godz. 11:00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Przedłużony termin zgłoszeń do Pride of Poland

W imieniu organizatorów informujemy, iż w związku z licznymi pytaniami i dużym zainteresowaniem przedłużony został termin zgłaszania koni do aukcji Pride of Poland do dnia 08.04.2019 roku.

Tygodniowy newsletter PZHK

Praktyka żywienia koni - podsumowanie zasad ogólnych

Właściwa dieta pokrywająca aktualne potrzeby pokarmowe, odpowiednio skomponowane i urozmaicone dawki pokarmowe, zawsze przewaga pasz objętościowych nad treściwymi, stały dostęp do świeżej wody, regularne pory karmienia i jak najwyższa jakość pasz – to jedne z ważniejszych zasad w żywieniu koni, które nie są tylko "wymysłem" żywieniowców i lekarzy weterynarii, lecz wynikają ze specyficznej budowy przewodu pokarmowego konia. Nic i nikt nie wyznacza nam przestrzegania tych wszystkich zasad i reguł w takim stopniu, jak właśnie skomplikowana natura konia.

Zasadnicza próba dzielności koni huculskich - propozycje

W imieniu Małopolskiego Związku Hodowców Koni w Krakowie zapraszamy do zapoznania się z propozycjami organizacji zasadniczej próby dzielności wierzchowej lub zaprzęgowej koni rasy huculskiej, która odbędzie się w dniu 12 kwietnia 2019 r. w Tarnowie - Klikowa, ul Klikowska 304.

KOMUNIKAT dotyczący świadectw zootechnicznych

Kategoria: Sprawy hodowlane
   
świadectwa zootechniczne powinny towarzyszyć zwierzętom hodowlanym lub ich materiałowi biologicznemu wykorzystywanemu do rozrodu, w przypadku gdy są one przedmiotem handlu lub są wprowadzane na terytorium Unii z myślą o wpisaniu tych zwierząt lub potomstwa pochodzącego z ich materiału biologicznego wykorzystywanego do rozrodu do innych ksiąg hodowlanych lub o zarejestrowaniu w innych rejestrach hodowlanych. Ze świadectw zootechnicznych hodowca powinien móc uzyskać informacje o jakości genetycznej i rodowodzie nabytego zwierzęcia.