Tygodniowy newsletter PZHK

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 września 2020

Komunikat o próbach koni huculskich

Komisja Księgi Stadnej Koni rasy huculskiej informuje, że do chwili obecnej w roku bieżącym zorganizowano w kraju łącznie 7 zasadniczych prób wierzchowych dla koni młodych rasy huculskiej (4x OZHK Rzeszów, 2x MZHK Kraków, 1x WZHK Warszawa). W miesiącu wrześniu i październiku zaplanowano jeszcze zorganizowanie i przeprowadzenie następujących prób dzielności:

MŚMK w ujeżdżeniu, Verden 2020 - propozycje

Przedstawiamy propozycje tegorocznych ujeżdżeniowych Mistrzostw Świata Młodych Koni, które mają odbyć się w dniach 9‑13.12. w Verden (Niemcy).

MPMK Strzegom 2020 - transmisja on-line

Już dziś wystartowały Mistrzostwa Polski Młodych Koni w trzech dyscyplinach jeździeckich. Osoby, które nie mogą osobiście uczestniczyć z nami w tej największej hodowlanej imprezie, wraz z miesięcznikiem Świat Koni, zapraszamy do oglądania transmisji on-line z tego wydarzenia już od pierwszego dnia zawodów!

Aukcje ogierów zimnokrwistych 2020

Polski Związek Hodowców Koni zaprasza na jesienne aukcje ogierów zimnokrwistych. Zachęcamy do zapoznania się z terminarzem wystaw.

O wrzodach u koni kompleksowo

Już na początku października klinika Equi Vet Serwis dr Macieja Przewoźnego i Optifeed - żywienie koni zapraszają na szkolenia dotyczące wrzodów u koni. Organizowane dwa kursy pozwolą zgłębić wiedzę zarówno specjalistom - lekarzom weterynarii, a także bezpośrednio właścicielom i opiekunom koni.

Próba dzielności koni huculskich - 23.10.2020, Klikowa

W imieniu Małopolskiego Związku Hodowców Koni w Krakowie zapraszamy do zapoznania się z propozycjami zasadniczej próby dzielności koni rasy huculskiej, która odbędzie się 23 października w Tarnowie - Klikowej. Więcej informacji na stronie MZHK Kraków.

GC Grand Prix w Valkenswaard dla MJT Nevados S

Ogier MJT Nevados S sp (Calvados Z Z - Nestia sp / Romualdo KWPN) hod. Stanisław Szurik pod Gregory’m Wathelet’em zwycięzcami Grand Prix Global Champions w Valkenswaard!

Protest PZHK złożony do MRiRW - ponowienie

W związku z brakiem odpowiedzi ze strony Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie złożonego w lipcu protestu przeciwko dyskryminowaniu rolników posiadających konie w projektach przyznawania pomocy finansowej, Polski Związek Hodowców Koni wysłał ponowne zapytanie w tej sprawie.